Valikko
Valitse ajoneuvo varmistaaksesi, että tuote sopii.
Valitse auto
Tuotenro: 111057-11097-2

Brink Vetokoukku Kiinteä ruuvatulla kuulaosalla - FORD KUGA II

Tuotenro: 111057-11097-2

Brink Vetokoukku Kiinteä ruuvatulla kuulaosalla - FORD KUGA II

  • Vetomassa: 2100 kg
  • Aisapaino: 105 kg
  • sopii autoon FORD KUGA II
  • Valmistusvuosi 01.13 -
Huomioi tuotteen erityisyydet.
Brink
359,99 €
sis. 25.5% alv, ilmainen toimitus
Heti toimitettavissa
toimitusaika 2-10 arkipäivää
  • UUTTA: Osto laskulle!
  • Top-laatua
  • Ilmainen toimitus
  • Erinomainen neuvonta
Vetokoukun asennuskuvat "FORD KUGA II"

"Asennuskuvat"-välilehdellä annamme sinulle vielä selkeämmän kuvan siitä, miltä uusi vetokoukkusi näyttää automallissa FORD KUGA II. Näet kuvat ennen/jälkeen, asennetun vetokoukun kanssa ja ilman. Irrotettavan vetokoukun yhteydessä näet kuvat myös kuulaosan ollessa irrotettuna. Näin voit itse todeta, miltä puskurin aukko (jos olemassa) näyttää automallissasi FORD KUGA II vai näkyykö sitä ollenkaan.

Tilaa vetokoukkupaketti
Tietosivu
Erityisyydet
  • Ei sovi malleihin: 4WD, ST-Line
Lisähuomautuksia
  • Valmistusvuodesta 01.2017 alkaen sopii myös ST-Line -malliin
Valmistaja
Brink
Vetokoukkutyyppi
Kiinteä
Vetokoukkuversio
ruuvatulla kuulaosalla
Asennusaikaa 1
2,0 h
Aisapaino 2
105 kg
Vetomassa 3
2.100 kg
D-arvo
10,70 kN
Tarkastusmerkki
E11*R55*01*8645
Puskuria pitää leikata
Ei
Puskuri pitää irrottaa
Kyllä
Pistorasian pidin taitettavissa
Ei
Sähkösarja sisältyy
Ei
Sopii pyörätelineille / tavarankuljetusratkaisun
Kyllä
Paino
21,60 kg
1 Vetokoukuille ja sähkösarjoille annetut asennusajat viittaavat yksinomaan kyseisen tuotteen varsinaiseen asennukseen/kiinnitykseen. Tarvittavat lisätyöt, kuten esim. puskurin poistaminen voivat poiketa huomattavasti automallista riippuen, ja tämän vuoksi niitä ei ole huomioitu näissä ohjeajoissamme.
2 Maksimi aisapaino on auton riippuvainen valmistajasta ja voi mahdollisesti olla alhaisempi.
3 Maksimi vetomassa on riippuvainen auton kokonaispainosta ja voi sen vuoksi olla alhaisempi.
Tuotteen yksityiskohdat

Ruuvatulla kuulaosalla varustettu kiinteä vetokoukku valmistajalta Brink on erittäin kestävä ja hinnaltaan edullinen. Se sopii automalliin FORD KUGA II ja on edullinen valinta pitkäaikaiseen käyttöön.

Tämän vetokoukun suurin sallittu perävaunukuorma on 2100 kg sekä aisapaino 105 kg. D-arvo 10.7 kN on valmistajan Brink ilmoittama.

Puskuria ei tarvitse leikata vetokoukun kuulaosaa varten.

Tämän automallin FORD KUGA II vetokoukku on sopiva myös polkupyörätelineen kuljettamiseen. Sopivia tuotteita löydät kategoriasta "Polkupyörätelineet". Laatuvalmistajan Brink ensiasennusvarusteena käyttämät laadukkaat vetokoukut parhaimpaan hintaan.

Tilattu tuote sisältää valmistajan Brink kattavan asennusohjeen. Erityisesti kehitetty lakkapinnoitusmenetelmä estää vetokoukun korroosiosta ja ympäristövaikutuksista aiheutuvat vauriot.

On mahdollista, että vetokoukun kuulaosa on pysäköintitutkan antureiden tunnistusalueella ja sen johdosta tunnistetaan aina peruutettaessa esteeksi. Autosi käyttöohjeessa olevat autovalmistajan tiedot ja ohjearvot on huomioitava, jos vetokoukku halutaan asentaa.

Asennusohjeet

Täältä löydät erikielisiä asennusohjeita, tuotteesta riippuen myös täydentäviä apuja asennukseen
ja lisäksi kuvamateriaalia, joiden avulla asentaminen on vielä yksinkertaisempaa.

Arviot
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
Arvioi tämä tuote!

Tässä kohtaa sinulla on mahdollisuus dokumentoida tätä tuotetta koskevat mielipiteesi ja kokemuksesi. Annat näin muille ostosta kiinnostuneille arvokasta tietoa.

Tälle tuotteelle ei ole vielä arvioita

Tässä kohtaa sinulla on mahdollisuus kirjoittaa arvio tästä tuotteesta.
Näin voit antaa arvokkaita tietoja muille tästä tuotteesta kiinnostuneille.

Sopii autoihin

Henry Fordin Detroitissa perustama yritys kuuluu maailman suurimpiin autonvalmistajiin ja on yhdessä Toyotan, General Motorsin, Hyundain ja Volkswagenin kanssa autonvalmistajien huipulla. Fordia pidetään liukuhihnatuotannon käyttämisen pioneerina. Nykyään konserniin kuuluvat myös automerkit Lincoln, Mercury, Edsel, Merkur, Guri ja Continental.

  • Ford KUGA II (DM2)
    • Automalli
      Teho
      Valmistusvuosi
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 1.5 TDCi
      Teho
      88 kW / 120 hv
      Valmistusvuosi
      07.16 - 06.19
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost
      Teho
      130 kW / 177 hv
      Valmistusvuosi
      01.13 -
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 2.0 TDCi
      Teho
      85 kW / 115 hv
      Valmistusvuosi
      03.13 - 12.19
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 2.0 TDCi
      Teho
      88 kW / 120 hv
      Valmistusvuosi
      09.14 - 06.19
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 2.0 TDCi
      Teho
      100 kW / 136 hv
      Valmistusvuosi
      03.13 - 12.19
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 2.0 TDCi
      Teho
      103 kW / 140 hv
      Valmistusvuosi
      03.13 - 09.14
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 2.0 TDCi
      Teho
      110 kW / 150 hv
      Valmistusvuosi
      09.14 - 06.19
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 2.5
      Teho
      110 kW / 150 hv
      Valmistusvuosi
      01.14 - 12.19
    • Automalli
      Ford KUGA II (DM2) 2.5
      Teho
      125 kW / 170 hv
      Valmistusvuosi
      09.13 -
Valmistajan tiedot

Turvallista ja avointa: GPSR-standardin mukaiset valmistajatiedot. Uuden EU:n GPSR-asetuksen mukaisesti löydät täältä kaikki tärkeät tiedot tämän tuotteen valmistajasta. Näihin sisältyvät yhteystiedot, joiden avulla voit ottaa suoraan yhteyttä valmistajaan, jos sinulla on kysymyksiä tai ongelmia. Meille on tärkeää, että asiakkaana voit milloin tahansa tarkastella kaikkia olennaisia tietoja.

Jakeluosoite
  • Brink Towing Systems B.V.
  • Industrieweg 5
  • 7951 CX Staphorst
  • Overijssel
  • Netherlands