GDW vetolaitteen runkopalkki 2-reikäisellä laippakuulalla - HONDA PRELUDE III
GDW vetolaitteen runkopalkki 2-reikäisellä laippakuulalla - HONDA PRELUDE III
.png)
Huolintaliikkeen toimitustuote, toimitus jalkakäytävälle saakka
- UUTTA: Osto laskulle!
- Top-laatua
- Ilmainen toimitus
- Erinomainen neuvonta
2-reikäinen vetolaitteen runkopalkki valmistajalta GDW sopii automalliin HONDA PRELUDE III . Tämä GDW:n vetolaitteen runkopalkista 2-reikäisellä laippakuulalla koostuva erityinen vetolaite 50T soveltuu optimaalisesti jatkuvaan perävaunukäyttöön automallissasi HONDA PRELUDE III.
Tämä vetokoukku kestää aisapainon 50 kg. D-arvo 6 kN on valmistajan GDW ilmoittama.
Tässä on kyseessä vetokoukku, jolle tarvitaan yksittäishyväksyntä. Tämä vetokoukku saa TÜV-hyväksynnän yksilöllisellä tarkastusnumerolla, joka on merkitty vetokoukun tyyppikilpeen. Tämä hyväksyntä tilataan TÜV:ltä vetokoukun tilauksen jälkeen. Automalliin HONDA PRELUDE III jälkiasennettu vetokoukku pitää yksittäishyväksyttää asiantuntijalla. Tarkastuksen jälkeen vetokoukku pitää kirjata auton papereihin.
Puskuria ei tarvitse leikata vetokoukun asennuksen yhteydessä.
Kategoriastamme "Polkupyörätelineet" löydät myös automallisi HONDA PRELUDE III vetokoukkuun sopivia kuljetusratkaisuja.
Tämän tuotteen mukana saat valmistajan GDW yksityiskohtaisen asennusohjeen. Tämä vetokoukku on uppomaalattu. Uppomaalauksessa vetokoukut upotetaan erityiseen ja rasitusta kestävään maaliin, joka suojaa vetokoukkua korroosiolta.
Vetokoukun jälkiasennusta koskevat valmistajan ohjeet ja määräykset voit lukea ajoneuvon käyttöohjeesta. Pysäköintitutkan antureiden mittausalue voi häiriytyä, jos 2-reikäinen vetolaitteen runkopalkki tunnistetaan peruutettaessa esteeksi.
- EU-direktiivin mukaisesti ajoneuvon rekisterinumeron on oltava täysin nähtävillä, joten suosittelemme asentamaan tähän ajoneuvoon irrotettavan vetokoukun
Täältä löydät erikielisiä asennusohjeita, tuotteesta riippuen myös täydentäviä apuja asennukseen
ja lisäksi kuvamateriaalia, joiden avulla asentaminen on vielä yksinkertaisempaa.
Honda on japanilainen konserni, joka autojen ohella on erikoistunut myös moottoripyörien ja perämoottorien tuotantoon. Hondan pääkonttori on Tokiossa ja se on perustettu vuonna 1948. Toyotan ohella Honda on yksi harvoista itsenäisesti toimivista autonvalmistajista, eli ei ole fuusioitunut muiden yritysten kanssa tai saanut rahoitusta ulkoisilta investoijilta. Honda on maailman suurin moottoripyörien valmistaja ja on ollut erittäin menestyksekäs moottoripyöräurheilussa.
-
Honda PRELUDE III (BA)
-
AutomalliTehoValmistusvuosi
-
- Automalli
- Honda PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V (BA4)
- Teho
- 103 kW / 140 hv
- Valmistusvuosi
- 10.87 - 01.92
-