Valikko
Valitse ajoneuvo varmistaaksesi, että tuote sopii.
Valitse auto
Tuotenro: 199540-44493-1

ECS sähkösarja 13-napainen Top Tronic mallikohtainen - RENAULT RAFALE

Tuotenro: 199540-44493-1

ECS sähkösarja 13-napainen Top Tronic mallikohtainen - RENAULT RAFALE

  • Koodaus vaaditaan: Ei
  • Pysäköintitutkan poiskytkentä: Kyllä
  • sopii autoon RENAULT RAFALE
  • Valmistusvuosi 06.23 -
ECS
217,99 €
sis. 25.5% alv + toimituskulut
Tuote tilapäisesti loppu.
Toimitusaika ei ole tällä hetkellä tiedossa.
Viesti, kun tuotetta on saatavilla
  • UUTTA: Osto laskulle!
  • Top-laatua
  • Ilmainen toimitus
  • Erinomainen neuvonta
Tietosivu
Valmistaja
ECS
Sähkösarjan rakenne
13-napainen
Sähkösarjatyyppi
mallikohtainen
Sähkösarjamalli
Top Tronic
Asennusaikaa 1
1,0 h
Koodaus tarvitaan
Ei
Pysäköintitutkan poiskytkentä
Kyllä
LED-perävaunu ilman sarjavastusta mahdollinen
Kyllä
Jatkuva virta integroituna, kosketin 9
Ei
Jatkuva virta kytkettävissä
Kyllä
Jatkuvan virran laajennussarja 2
Latausjohto integroitu, kosketin 10
Ei
Latausjohto laajennettavissa
Kyllä
Latausjohdon laajennussarja 2
Pistorasia esiliitetty
Ei
Puskuri pitää irrottaa
Ei
Asennus vain auton taakse
Kyllä
Autossa on johtojen läpivientikohta
Kyllä
Jännite [V]
12
Paino
1,99 kg
1 Vetokoukuille ja sähkösarjoille annetut asennusajat viittaavat yksinomaan kyseisen tuotteen varsinaiseen asennukseen/kiinnitykseen. Tarvittavat lisätyöt, kuten esim. puskurin poistaminen voivat poiketa huomattavasti automallista riippuen, ja tämän vuoksi niitä ei ole huomioitu näissä ohjeajoissamme.
2 Ei sisälly toimitukseen.
Tuotteen yksityiskohdat

Etsit autokohtaista sähkösarjaa, joka sopii automalliisi RENAULT RAFALE? Tällöin tämä 13 -napainen sähkösarja valmistajalta ECS on juuri oikea. Tällä 13-napaisella Top Tronic -sähkösarjalla perävaunun viallinen vilkku näytetään luotettavasti. Tässä tapauksessa autoosi integroidun vilkkuvalvonnan vilkkumistaajuus kohoaa.

13-napainen Top Tronic -sähkösarja huolehtii siitä, että autoosi RENAULT RAFALE tehtaalla asennettu pysäköintitutka kytketään itsenäisesti pois päältä. Tämä sähkösarja asennetaan ainoastaan tavaratilaan, tätä varten takaosassa tarvitaan jatkuva virta (liitin 30) perävaunun ohjainlaitetta varten. Automallissa RENAULT RAFALE on jo valmiina johtojen läpivienti, jota tämän automallikohtaisen 13-napaisen sähkösarjan asennuksessa käytetään. Tämän vuoksi auton takapeltiin ei tarvitse tehdä porauksia.

Perävaunun pistorasian liitin 9 voidaan varata jatkuvalla virralla (sähkökuluttajien käyttämiseksi perävaunussa) tai liitin 9 jatkuvalla virralla ja liitin 10 latausjohdolla (perävaunun erillisen akun lataamiseksi). Jatkuvan virran toiminnolle tarvitset laajennussarjan 107650. Laajennussarjalla voit tilata mukaan yhdistetyn jälkivarustusratkaisun jatkuvalle virralle ja latausjohdolle. Perävaunun pistorasian liitin 9 voidaan varata sähkökuluttajien käyttämiseen perävaunussa (jatkuva virta). Jatkuvan virran toiminnon laajennussarjan saat tilausnumerolla 107650. Tämän lisäksi voit kysyä meiltä sopivaa laajennussarjaa latausjohdolle (perävaunun erillisen akun lataamiseksi).

Sopivia lisätarvikkeita tuotteelle ECS sähkösarja 13-napainen Top Tronic mallikohtainen (3)
    Asennusohjeet

    Täältä löydät erikielisiä asennusohjeita, tuotteesta riippuen myös täydentäviä apuja asennukseen
    ja lisäksi kuvamateriaalia, joiden avulla asentaminen on vielä yksinkertaisempaa.

    Arviot
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Arvioi tämä tuote!

    Tässä kohtaa sinulla on mahdollisuus dokumentoida tätä tuotetta koskevat mielipiteesi ja kokemuksesi. Annat näin muille ostosta kiinnostuneille arvokasta tietoa.

    Tälle tuotteelle ei ole vielä arvioita

    Tässä kohtaa sinulla on mahdollisuus kirjoittaa arvio tästä tuotteesta.
    Näin voit antaa arvokkaita tietoja muille tästä tuotteesta kiinnostuneille.

    Sopii autoihin

    Sen jälkeen kun Renault teki Nissanin kanssa strategisen yhteistyösopimuksen, kuuluu "Renault-Nissan" maailmanlaajuisesti suurimpiin autokonserneihin. Perinteikäs, ranskalainen autonvalmistaja Renault työllistää koko maailmassa yli 125.000 työntekijää ja on perustettu vuonna 1898.

    • Renault RAFALE (DGM_)
      • Automalli
        Teho
        Valmistusvuosi
      • Automalli
        Renault RAFALE (DGM_) 1.2 E-TECH 200 Hybrid (DGM2)
        Teho
        147 kW / 200 hv
        Valmistusvuosi
        06.23 -
      • Automalli
        Renault RAFALE (DGM_) 1.2 E-TECH PHEV Neliveto (DGM4)
        Teho
        221 kW / 300 hv
        Valmistusvuosi
        06.23 -
    Valmistajan tiedot

    Turvallista ja avointa: GPSR-standardin mukaiset valmistajatiedot. Uuden EU:n GPSR-asetuksen mukaisesti löydät täältä kaikki tärkeät tiedot tämän tuotteen valmistajasta. Näihin sisältyvät yhteystiedot, joiden avulla voit ottaa suoraan yhteyttä valmistajaan, jos sinulla on kysymyksiä tai ongelmia. Meille on tärkeää, että asiakkaana voit milloin tahansa tarkastella kaikkia olennaisia tietoja.

    Jakeluosoite
    • ECS Electronics B.V.
    • Moerlaken 3
    • 4825 AR Breda
    • Noord-Brabant
    • Netherlands