Valikko
Valitse ajoneuvo varmistaaksesi, että tuote sopii.
Valitse auto
Tuotenro: 102021-03995-7

Oris vetolaitteen runkopalkki 2-reikäisellä laippakuulalla - OPEL MOVANO A Bussi

Tuotenro: 102021-03995-7

Oris vetolaitteen runkopalkki 2-reikäisellä laippakuulalla - OPEL MOVANO A Bussi

  • Vetomassa: 2300 kg
  • Aisapaino: 100 kg
  • sopii autoon OPEL MOVANO A Bussi
  • Valmistusvuosi 09.00 -
Oris
Säästät 16%
OVH 438,00 € 367,99 €
sis. 25.5% alv, ilmainen toimitus
Heti toimitettavissa
toimitusaika 2-10 arkipäivää
  • UUTTA: Osto laskulle!
  • Top-laatua
  • Ilmainen toimitus
  • Erinomainen neuvonta
Vetokoukun asennuskuvat "OPEL MOVANO A Bussi"

"Asennuskuvat"-välilehdellä annamme sinulle vielä selkeämmän kuvan siitä, miltä uusi vetokoukkusi näyttää automallissa OPEL MOVANO A Bussi. Näet kuvat ennen/jälkeen, asennetun vetokoukun kanssa ja ilman. Irrotettavan vetokoukun yhteydessä näet kuvat myös kuulaosan ollessa irrotettuna. Näin voit itse todeta, miltä puskurin aukko (jos olemassa) näyttää automallissasi OPEL MOVANO A Bussi vai näkyykö sitä ollenkaan.

Tilaa vetokoukkupaketti
Tietosivu
Valmistaja
Oris
Vetokoukkutyyppi
Vetolaitteen runkopalkki
Vetokoukkuversio
2-reikäisellä laippakuulalla
Asennusaikaa 1
2,0 h
Aisapaino 2
100 kg
Vetomassa 3
2.300 kg
D-arvo
14,30 kN
Tarkastusmerkki
e4*94/20*1837*01
Puskuria pitää leikata
Ei
Toimituksessa mukana puskurin suojus
Ei
Puskuri pitää irrottaa
Ei
Pistorasian pidin taitettavissa
Ei
Sähkösarja sisältyy
Ei
Sopii pyörätelineille / tavarankuljetusratkaisun
Kyllä
Reikämitta [mm]
90 mm
Reiän halkaisija [mm]
17 mm
Vaihtojärjestelmä soveltuva
Ei
Paino
22,00 kg
Rekisterikilpi peittyy
Ei
Takasumuvalo peittyy
Ei
Korkeussäädettävä kuulaosa
2-asentoinen
1 Vetokoukuille ja sähkösarjoille annetut asennusajat viittaavat yksinomaan kyseisen tuotteen varsinaiseen asennukseen/kiinnitykseen. Tarvittavat lisätyöt, kuten esim. puskurin poistaminen voivat poiketa huomattavasti automallista riippuen, ja tämän vuoksi niitä ei ole huomioitu näissä ohjeajoissamme.
2 Maksimi aisapaino on auton riippuvainen valmistajasta ja voi mahdollisesti olla alhaisempi.
3 Maksimi vetomassa on riippuvainen auton kokonaispainosta ja voi sen vuoksi olla alhaisempi.
Tuotteen yksityiskohdat

Valmistajan Oris 2-reikäinen vetolaitteen runkopalkki sopii automalliin OPEL MOVANO A Bussi . Jos etsit vetolaitteen runkopalkkia automalliisi OPEL MOVANO A Bussi, on tämä 2-reikäisellä laippakuulalla varustettu Orisin järjestelmä 2LFHV juuri oikea sinulle. Yksilöllisesti säädettävän 2-reikäisen laippakuulan ansiosta voit käyttää tätä vetolaitteen runkopalkkia eri korkuisten perävaunujen kanssa.

Tämän vetokoukun suurin sallittu perävaunukuorma on 2300 kg sekä aisapaino 100 kg. Valmistaja Oris antaa D-arvoksi 14.3 kN.

Puskuria ei tarvitse leikata vetokoukun asennuksen yhteydessä.

Kategoriastamme "Polkupyörätelineet" löydät myös automallisi OPEL MOVANO A Bussi vetokoukkuun sopivia kuljetusratkaisuja. OPEL käyttää ensiasennusvarusteena valmistajan Oris vetokoukkuja, joilla on erittäin hyvä hinta-laatu-suhde.

Tilattu tuote sisältää valmistajan Oris kattavan asennusohjeen. Uudenaikaisessa, sähkökemiallisessa KTL-menetelmässä vetokoukun metallipinta pinnoitetaan epoksihartseilla, jolla koukkua suojataan korroosiolta ja saadaan ensiluokkaisen tasainen ulkopinta. Nämä vesiliukoiset epoksihartsit eivät ole vahingollisia ympäristölle. Ne tarttuvat pintaan sähköjännitteen avulla ja tämän jälkeen poltetaan kiinni lämpötilassa noin 200 °C.

Pysäköintitutkan antureiden mittausalue voi häiriytyä, jos 2-reikäinen vetolaitteen runkopalkki tunnistetaan peruutettaessa esteeksi. Autosi käyttöohjeessa olevat autovalmistajan tiedot ja ohjearvot on huomioitava, jos vetokoukku halutaan asentaa.

Sopivia lisätarvikkeita tuotteelle Oris vetolaitteen runkopalkki 2-reikäisellä laippakuulalla (2)
  • Van-Swing Kääntömoduuli Van-Swing

    Sopii ainoastaan pyörätelineille, Autoon Nissan Interstar 2003-2010, Opel Movano 2003-2010, Renault Master 2003-2010, Vetokoukulle 2-reikäisellä laippakuulalla (90 mm) ja 4-reikäisellä laippakuulalla (83x56 mm), 4-reikäiselle laippakuulalle tarvitaan adapterilevy, sen löydät kohdasta "Sopivat tarvikkeet"., Oikealle avautuva

    682,98 €
  • Van-Swing Kääntömoduuli Van-Swing

    Sopii ainoastaan pyörätelineille, Autoon Nissan Interstar 2003-2010, Opel Movano 2003-2010, Renault Master 2003-2010, Vetokoukulle 2-reikäisellä laippakuulalla (90 mm) ja 4-reikäisellä laippakuulalla (83x56 mm), 4-reikäiselle laippakuulalle tarvitaan adapterilevy, sen löydät kohdasta "Sopivat tarvikkeet"., Vasemmalle avautuva

    682,98 €
    Asennusohjeet

    Täältä löydät erikielisiä asennusohjeita, tuotteesta riippuen myös täydentäviä apuja asennukseen
    ja lisäksi kuvamateriaalia, joiden avulla asentaminen on vielä yksinkertaisempaa.

    Arviot
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Arvioi tämä tuote!

    Tässä kohtaa sinulla on mahdollisuus dokumentoida tätä tuotetta koskevat mielipiteesi ja kokemuksesi. Annat näin muille ostosta kiinnostuneille arvokasta tietoa.

    Tälle tuotteelle ei ole vielä arvioita

    Tässä kohtaa sinulla on mahdollisuus kirjoittaa arvio tästä tuotteesta.
    Näin voit antaa arvokkaita tietoja muille tästä tuotteesta kiinnostuneille.

    Sopii autoihin

    Adam Opel AG on saksalainen autovalmistaja, joka vuodesta 2021 alkaen kuuluu alankomaalaiseen Stellantis N.V. autoholdingyhtiöön, joka on muodostunut FCA:n ja PSA:n fuusiosta.

    • Opel MOVANO A Bussi (X70)
      • Automalli
        Teho
        Valmistusvuosi
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 1.9 DTI (JD)
        Teho
        60 kW / 82 hv
        Valmistusvuosi
        10.01 -
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 2.2 DTI (JD)
        Teho
        66 kW / 90 hv
        Valmistusvuosi
        09.00 -
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 2.5 CDTI (JD)
        Teho
        74 kW / 101 hv
        Valmistusvuosi
        09.07 -
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 2.5 CDTI (JD)
        Teho
        88 kW / 120 hv
        Valmistusvuosi
        08.06 -
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 2.5 CDTI (JD)
        Teho
        107 kW / 146 hv
        Valmistusvuosi
        08.06 -
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 2.5 DTI (JD)
        Teho
        84 kW / 115 hv
        Valmistusvuosi
        10.01 -
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 2.5 DTi (JD)
        Teho
        73 kW / 99 hv
        Valmistusvuosi
        10.03 - 08.06
      • Automalli
        Opel MOVANO A Bussi (X70) 3.0 DTi (JD)
        Teho
        100 kW / 136 hv
        Valmistusvuosi
        10.03 -
    Valmistajan tiedot

    Turvallista ja avointa: GPSR-standardin mukaiset valmistajatiedot. Uuden EU:n GPSR-asetuksen mukaisesti löydät täältä kaikki tärkeät tiedot tämän tuotteen valmistajasta. Näihin sisältyvät yhteystiedot, joiden avulla voit ottaa suoraan yhteyttä valmistajaan, jos sinulla on kysymyksiä tai ongelmia. Meille on tärkeää, että asiakkaana voit milloin tahansa tarkastella kaikkia olennaisia tietoja.

    Jakeluosoite
    • ACPS Automotive Services GmbH
    • Regioparkring 1
    • 41199 Mönchengladbach
    • Nordrhein-Westfalen
    • Germany